Vítáme Vás v internetovém obchodě firmy LORYS.CZ s.r.o.

 

Malý archeolog

Právě jste vstoupili na hravé stránky, což samo o sobě neznamená, že nutně musíte být dětmi, abyste zde našli něco zajímavého. Soupravy, které na našich stránkách najdete záměrně nenazýváme hračkami, protože ani modeláři své kity nenazývají hračkami - i když hračkami ve své podstatě jsou. Stejně je to s našimi archeologickými sadami.

 

Jak hračka funguje?

Hrubé hledání. Na začátku pomocí dlátka a kladívka postupně odkrýváme velké části sádry, než narazíme na první známky kostry dinosaura a zjišťujeme jeho polohu.

 

Jemné čištění. Nalezené části kostry postupně odkrývámé a dočišťujeme jemné detaily. Jakmile máme dinosaura vykopaného, přichází na řadu jemná práce, kdy kostru zbavíme posledních částí sádry.

 

Hotovo! Odměnou za vykonanou práci nám bude kostra nebo plastická fosílie dinosaura. 

 

 

Vážení návštěvníci,

právě jste vstoupili na hravé stránky, což samo o sobě neznamená, že nutně musíte být dětmi, abyste zde našli něco zajímavého. Soupravy, které na našich stránkách najdete záměrně nenazýváme hračkami, protože ani modeláři své kity nenazývají hračkami - i když hračkami ve své podstatě jsou. Stejně je to s našimi archeologickými sadami.

Soudobý hračkářský průmysl vymýšlí nejrůznější elektronická hejblátka ve snaze zaujmout dítě. Jistě i vy máte tu zkušenost, že taková hračka brzy omrzí a dítě si nakonec raději hraje s klacíkem, který nazývá panenkou a strojí jej do improvizovaných oblečků. Proč je to tak? Protože my lidé jsme tvůrčí živočišný druh a máme raději to, co si sami vyrobíme, než to, co nám někdo strčí pod nos. Sami jsme si ověřili na veletrhu hraček, že děti se s velkou vervou hlásily k našemu kopání dinosaurů a rodičové je jen stěží zvládali dostat dál.

My si tady totiž hrajeme na archeology a jsme tvůrčí, protože naší činností vzniká cosi nového. To nové přitom nemůže nikdy dopadnout špatně, protože o úspěch se postaral již sám výrobce hračky, to si ale dítě neuvědomuje. Hračka má různé varianty, ale u všech jde v podstatě o to, že dítě (Píši“dítě!, ale chápejme to slovo jako „hravý člověk  neohraničeného věku) dostává blok hmoty, která napodobuje zeminu a v ní je ukryt zkamenělý tvor. Zpravidla dinosaurus. K tomu má sadu nářadí – a může začít tvořit. Dítě ví, že v tom bloku dinosaurus určitě je a dokonce ví jaký, takže o úspěchu se nedá pochybovat, ale neví, přesně, kde leží, takže začíná hra na dobrodružství. Když se pak prokope k první známce, fosilních kostí, začíná hra na trpělivost a pečlivost. A když odhalí kostru, či fosilní tělo celé, tak začíná hra na „druhové určení“ dinosaurů. Rodičové pozor! Seznamte se trošku s historií dinosaurů a s tím, co je to vlastně zkamenělina, ona totiž tady začne hra na posilování vaší autority – protože, kdo je nejchytřejší v oboru? No přece tatínek! Nebo maminka?

Ukrytí dinosauři jsou velmi věrně provedeni, takže hračka splňuje požadavky na didaktickou funkci. Nepochybuji, že podnítí zvědavost a děti samy dokáží ke svým zkamenělinám nacházet na internetu informace. Hmota v níž děti kopají je naprosto neškodná, speciálně litá sádra, takže se nemusíte obávat ani tehdy, je-li vaše dítě alergické. Po práci doporučujeme jen ošetřit ruce mastným krémem.Ukrytí dinosauři jsou buď rovněž ze sádry (tvrzené) nebo jako skládačky koster z plastu. Takže pokud Vaše dítě dinosaurus omrzí, nemusíte se obávat, že likvidací hračky zanecháte za sebou hlubokou ekologickou stopu.
Hračku doporučujeme též pro zájmové kroužky a školy.
 

Znáte jiný způsob, jak mít v jedné hračce 4 různé hry?

 

Váš
Ondřej Lorenz
jednatel společnosti LORYS.CZ s.r.o.

 


Copyright © 2017 Dig It Up!